Игорь Петров (labas) wrote,
Игорь Петров
labas

УПА против нацистов: цитаты из книги "Історія українського війська"

Украинская википедия сообщает нам, что
У липні-серпні 1943 р. німці, з метою знищити загони УПА, силами 10 батальйонів мотопіхоти та 10 000 німецьких і польських поліцейських під командуванням генерала Еріха фон дем Бах-Залевські провели наступ на територію південної Волині. Проте наступ провалився. У липні було відмічено 35 боїв, в серпні – 24, у вересні – 15. Німецькі війська втратили близько 3000 убитих і поранених, УПА – 1237 убитих і поранених. Осінню 1943 р. окупаційна влада провела новий наступ на райони, "заражені націоналістичними бандами", яким командував обенгрупенфюрер СС Г.Прюцман. У жовтні-листопаді зафіксовано 47 боїв загонів УПА і близько 125 дрібних боїв місцевих загонів УНС (Українська народна самооборона) з німцями. В результаті бойових дій німці втратили близько 1500 солдатів, загони УПА – 414 бійців.

Проверим, откуда информация о "Німецькі війська втратили близько 3000 убитих і поранених" и "німці втратили близько 1500 солдатів" попала в википедию.

Начнем со второй цитаты. Ссылка в википедии указывает на монографию Института истории Украины "Організація українських націоналістів і Українська повстанська армія".
Нужная нам информация находится в главе 14, на стр. 188:
В ході впертого збройного протиборства восени 1943 р. відділи і групи УПА провели 47 боїв з гітлерівцями, понад 125 сутичок мали з противником самообороннi кущовi вiддiли. В них повстанці втратили вбитими і пораненими 414 чоловік. Німці недорахувалися 1500 солдатів [105].
Сноска 105 указывает на книгу "Шанковський Л. Історія українського війська. Друге, доповнене видання. Вінніпеґ 195З, Київ 1991., с.46"
Находим книгу в виннипегском издании, читаем:

Отмечаем, что авторы монографии превратили "1500 убитых и раненых" в "недосчитались 1500 человек." Но мы искали не это, а первоисточник информации. Так как сноски отсутствуют, возникает предположение, что первоисточником является сама "Історія українського війська".

В той же книге находится и первая цитата:


Без каких бы то ни было ссылок на источники.

См. также
Tags: украинский вопрос
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 37 comments